Spravodlivosť? To čo je???

Autor: Renata Ifková | 26.10.2012 o 8:06 | (upravené 26.10.2012 o 12:41) Karma článku: 13,89 | Prečítané:  760x

Teda poviem vám, pozerať správy je fakt zážitok. Keby som plýtvala na ne rozumom, tak mi stojí ako prikovaný do zeme a to by mal byť v hlave. Včera dávali reportáž s naším pánom prezidentom, no nasmiala som sa do sýtosti, máme my prezidenta humoristu, len nenašiel ešte ten správny štýl podávania vtipov.

 

Ja nejak tú politiku nesledujem, lebo pamätať si meno každého človeka v parlamente či štátnom systéme je nad moje sily, radšej si zapamätám narodeniny všetkých priateľov, ale zaujal ma rozhovor pána prezidenta a reportérky, kde išlo o zvolenie či nezvolenie akéhosi generálneho prokurátora...ak išlo o niekoho iného, ospravedlňujem sa, lebo ja ako bežný človek by som musela mať v hlave minimálne NASA harddisk, aby som si pamätala všetko potrebné, okrem toho, že musím navariť, oprať  a tak. No, ale späť k téme....pán prezident dostal otázku, na ktorú mal položiť konkrétnu odpoveď, prečo sa rozhodol nezvoliť daného človeka za generálneho prokurátora. Nakoľko v správach hlásali, že reportérke sa podarilo urobiť rozhovor, tak som teda v plnom nasadení a očakávaní sedela,že aké to konkrétne odpovede sa dozviem....dozvedela som sa totok.... " Vy ste novinárka? A vy nesledujete dôvody, pre ktoré ho nezvolím? " Tak dajako znela odpoveď pána prezidenta, doslovne si ju tiež nepamätám, toľko toho povedal, že mi unikla podstata.

Teda pán prezident ako ste macher...ja len toľko, že či ste mali pocit, že tá reportérka je tam pre srandu králikov alebo preto, že má informovať občanov tohto štátu ? Nemáme totiž čas sedieť pri telke a sledovať každý deň čo sa tam hore u vás deje, tak som predpokladala, že správy to objasnia detailnejšie.

Ale zabodoval u mňa tento človek tým, že i keď nedal konkrétnu odpoveď, položil správnu otázku. Viete prečo? Pretože viac sa reportérka nedostala k slovu.

Táto reportáž fakt stála za to, dozvedela som sa z nej, že ten pán Čentéš má u prezidenta smolu a že reportérka si u večere povie, že strávila minutu v prítomnosti prezidenta a podarilo sa jej položiť mu......no prinajmenšom takú tú modrú srandu, do ktorej sa rozpráva k ústam.

Len ma zaujíma, či tam nemala byť náhodou k tomu, aby kládla otázky ona a nie ich dostávala. No nič, ťažká práca, či politikov alebo reportérov. Nerobila by som ju, jedni nás neinformujú, druhí sa nepýtajú správne otázky.

Ale musím povedať, že im nič nezazlievam, veď sme si ich to sami naučili. Nemáme totiž čas, tak nás zamestnávajú strachom o prácu,bývanie, stravu o holý život, že sa nemáme kedy pýtať.

Ďalšia zaujímavá reportáž asi súvisí s tým, že nemáme toho generálneho prokurátora, keďže naši spravodliví sudcovia súdia od buka do buka. Za vraždu podmienka, za krádež 2 až neviem koľko rokov, za napadnutie verejného činiteľa, no to je fakt prúser. Za prekročenie rýchlosti pokuta.... no necháte im celú výplatu, za usmrtenie človeka platiť netreba ani pokutu, ak máte dobrého právnika, no na druhej strane si zas svoje vezme právnik, to je asi drahšia záležitosť.

Ja len toľko, že keď neplatí rovnaký meter pre každého, načo bude kto dodržiavať akékoľvek zákony? Šak tu je bordel aj tak najväčší a každý si robí čo chce. Práva sa tu človek dožiada len vtedy, ak má dostatok peňazí, aby si to zaplatil. Nezaplaťte včas akýkoľvek poplatok a máte na krku exekútora, ale skúste žiadať od štátnej inštitúcie včas svoje peniaze....no nedožiadate sa ani keby ste po ušiach chodili.

Žijeme v zaujímavej dobe, len som zvedavá čo bude ďalej, kam sa posunieme v priebehu desiatich rokov. Zas to tu vyzerá, že príde k prevratu, len kto má taký program, ktorý zmení myslenie ľudí, aby namiesto bojovania začali spolupracovať? Kto má dostatok odvahy meniť svet,keď ľudia v ňom nemajú záujem sa meniť?

Možno má tento článok nádych humoru, ale smútku, nešťastia a hnevu je tu dosť aj bezo mňa, tak nebudem prikladať na ohnisko. Každý máme na tomto svete nejakú úlohu a môžeme priložiť ruku k dielu....do prčic, ale to by sme najprv museli prestať závidieť a pustiť hnev na každého a na všetko.

Zmeny určite prídu, ľudia sa búria, ale či to budú zmeny k lepšiemu??? No šak uvidíme, určite sa niečoho dočkáme.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?