Máš strach? Sám nezmizne

Autor: Renata Ifková | 31.10.2012 o 13:45 | Karma článku: 5,08 | Prečítané:  619x

Milión krát ste počuli od kohokoľvek " Neboj sa, nemaj strach, to zvládneš". No vy stále cítite ako sa vás ten strach drží zubami a úmerne novým situáciám vo vás narastá až sa väčšinou stane, že vás pohltí a vy už sa nedokážete bez strachu ani nadýchnuť. Bolí vás každý článok vášho ja, cítite ako sa strácate sami pred sebou ako sa skrývate pred všetkým a všetkými. Strach vás opantá natoľko, že klamete seba i okolie. Je úplne jedno v čom, je úplne jedno koho, ale v prvom rade klamete seba. Myslím, že dnes vníma väčšina ľudí ako najpodstatnejšiu emóciu strach, pretože čokoľvek iné je na svete málo prezentované a tak každý zákonite nejaký ten strach má.

Keď sa začnete niečoho báť, máte pocit, že ten strach vzniká niekde v žalúdku, roztrasie sa vám vnútro a prudko rozbúcha srdce, stúpne tlak, no tomuto celému predchádza niečo celkom iné a to vnem,myšlienka.

Buď vám príde sama alebo vám ju niekto podsunie. Ak neviete čo s tým strachom spraviť, aby odišiel, okamžite sa vo vás rozhostí a zatieni akúkoľvek inú emóciu.

 

Ako sa vraví " Pravda vždy vyjde na javo" Pravda vždy zvíťazí ", a aj keď si to mnohí nepripustíte, je to tak. Pravda si vždy nájde cestičku ako sa vyjaví a je iba na vás ako ju prijmete, čo s ňou urobíte. Vždy som sa stavala k strachu ako malé dieťa k strašidlám, zľakla som sa a utiekla, schovlala sa a ticho čakala, či odíde.

A on had jeden neodchádzal a vracal sa čím ďalej tým, častejšie, namiesto aby som sa mu postavila, som sa vždy skryla. Jednoducho sa pracuje s tým, čo ide ako po masle, no to, čo sa nám nepáči sa mnoho krát snažíme obísť.

Čím viac strachov si v živote naberiete, tým ťažšie a zdĺhavejšie sa odstraňujú. Oni vám totiž iba ukazujú jedinú vec...." mňa už nebaví stále k tebe chodiť a učiť ťa, už pochop, že so mnou môžeš komunikovať tak ako s láskou alebo radosťou " .

Strach vám iba ukazuje, že máte prejaviť svoju silu, pretože ak nie vy, prejaví ju on a to mnoho krát s veľmi bolestivými následkami.

Každý deň odstraňujem niektorý zo svojich strachov a niekedy to je na palicu, no viem aj to, že je to tá najlepšia cesta, ktorú som si vybrala, pretože strach, ktorý som odstránila, už nemá dôvod sa vrátiť a ak aj príde, zasmejem sa mu do ksichtu a poviem " Ale teba sa ja už nebojím ", odíde a už sa nikdy nevráti.

Zrazu nachádzam pokoj a kľud, ktorý som celý život hľadala vonku, on sa pomaly rozhosťuje vo mne a môžem sedieť aj v hnojnej jame, ale ja sa cítim ako na kráľovskom tróne :o).

Dnes sa pripravujem postaviť sa strachu, ktorý sa vo mne zabýval na dlhých 18 rokov a konečne ho poslať kade ľahšie. Miestami sa cítim ako pred popravou, ale miestami cítim neskutočný pokoj už iba z tohto rozhodnutia. Čím dlhšie v sebe držíte niečo, čo vás bolí, trápi alebo ubíja, tým ťažšie sa dostanete k rozuzleniu a odstráneniu nežiadúcich účinkov.

Čo mi z toho vyplýva..... postavte sa tomu, čoho sa najviac bojíte...najprv urobte krok...... a potom si počkajte na výsledok. Je to ťažké, ale nevyhnutné, ak sa chcete prestať báť .

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?