Máš strach? Sám nezmizne

Autor: Renata Ifková | 31.10.2012 o 13:45 | Karma článku: 5,08 | Prečítané:  617x

Milión krát ste počuli od kohokoľvek " Neboj sa, nemaj strach, to zvládneš". No vy stále cítite ako sa vás ten strach drží zubami a úmerne novým situáciám vo vás narastá až sa väčšinou stane, že vás pohltí a vy už sa nedokážete bez strachu ani nadýchnuť. Bolí vás každý článok vášho ja, cítite ako sa strácate sami pred sebou ako sa skrývate pred všetkým a všetkými. Strach vás opantá natoľko, že klamete seba i okolie. Je úplne jedno v čom, je úplne jedno koho, ale v prvom rade klamete seba. Myslím, že dnes vníma väčšina ľudí ako najpodstatnejšiu emóciu strach, pretože čokoľvek iné je na svete málo prezentované a tak každý zákonite nejaký ten strach má.

Keď sa začnete niečoho báť, máte pocit, že ten strach vzniká niekde v žalúdku, roztrasie sa vám vnútro a prudko rozbúcha srdce, stúpne tlak, no tomuto celému predchádza niečo celkom iné a to vnem,myšlienka.

Buď vám príde sama alebo vám ju niekto podsunie. Ak neviete čo s tým strachom spraviť, aby odišiel, okamžite sa vo vás rozhostí a zatieni akúkoľvek inú emóciu.

 

Ako sa vraví " Pravda vždy vyjde na javo" Pravda vždy zvíťazí ", a aj keď si to mnohí nepripustíte, je to tak. Pravda si vždy nájde cestičku ako sa vyjaví a je iba na vás ako ju prijmete, čo s ňou urobíte. Vždy som sa stavala k strachu ako malé dieťa k strašidlám, zľakla som sa a utiekla, schovlala sa a ticho čakala, či odíde.

A on had jeden neodchádzal a vracal sa čím ďalej tým, častejšie, namiesto aby som sa mu postavila, som sa vždy skryla. Jednoducho sa pracuje s tým, čo ide ako po masle, no to, čo sa nám nepáči sa mnoho krát snažíme obísť.

Čím viac strachov si v živote naberiete, tým ťažšie a zdĺhavejšie sa odstraňujú. Oni vám totiž iba ukazujú jedinú vec...." mňa už nebaví stále k tebe chodiť a učiť ťa, už pochop, že so mnou môžeš komunikovať tak ako s láskou alebo radosťou " .

Strach vám iba ukazuje, že máte prejaviť svoju silu, pretože ak nie vy, prejaví ju on a to mnoho krát s veľmi bolestivými následkami.

Každý deň odstraňujem niektorý zo svojich strachov a niekedy to je na palicu, no viem aj to, že je to tá najlepšia cesta, ktorú som si vybrala, pretože strach, ktorý som odstránila, už nemá dôvod sa vrátiť a ak aj príde, zasmejem sa mu do ksichtu a poviem " Ale teba sa ja už nebojím ", odíde a už sa nikdy nevráti.

Zrazu nachádzam pokoj a kľud, ktorý som celý život hľadala vonku, on sa pomaly rozhosťuje vo mne a môžem sedieť aj v hnojnej jame, ale ja sa cítim ako na kráľovskom tróne :o).

Dnes sa pripravujem postaviť sa strachu, ktorý sa vo mne zabýval na dlhých 18 rokov a konečne ho poslať kade ľahšie. Miestami sa cítim ako pred popravou, ale miestami cítim neskutočný pokoj už iba z tohto rozhodnutia. Čím dlhšie v sebe držíte niečo, čo vás bolí, trápi alebo ubíja, tým ťažšie sa dostanete k rozuzleniu a odstráneniu nežiadúcich účinkov.

Čo mi z toho vyplýva..... postavte sa tomu, čoho sa najviac bojíte...najprv urobte krok...... a potom si počkajte na výsledok. Je to ťažké, ale nevyhnutné, ak sa chcete prestať báť .

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.

PLUS

Zločin po slovensky: Ako zomrela Mária?

Temný zločin zo 60. rokov ožíva vďaka novinárovi Jánovi Čomajovi.

SPIŠ KORZÁR

Pri Hrabušiciach horel balón, 12 cestujúcich stihlo ujsť

Teplovzdušný balón sa zachytil na elektrickom vedení.


Už ste čítali?