Nebezpečné plemená psov

Autor: Renata Ifková | 14.11.2012 o 6:38 | (upravené 14.11.2012 o 8:51) Karma článku: 13,46 | Prečítané:  1069x

Posledné dni som pozerala diskusie o novom zákone ....ako by som ho nazvala...Zákon na ochranu ľudskej rasy pred nebezpečnými plemenami psov. Nakoľko vlastním jedno z nebezpečných plemien Stredoázijského ovčiaka, nedá mi nevyjadriť sa k navrhovanému zákonu. Môj názor by sa dal vyjadriť jednou vetou....Vážená vláda...kto z vás si zase potrebuje nabaliť vrecká peniazmi od majiteľov psov? No chce sa mi napísať toho viac, aby som ozrejmila to, čo ma v celej tejto kauze trápi. pred rokmi som mala vlčiaka, ktorý mi pohrýzol vlastného syna. Bola to bohužiaľ synova chyba, pretože prišiel k nemu zo zadu, v čase kedy pes jedol. Psa sme dali preč a už som žiadneho nechcela ani vidieť. Nakoľko, ale bolo potrebné mať doma strážneho psa, museli sme sa po nejakom poobzerať.

A tak som sa dostala jedného dňa k stredoázijským ovčiakom. Keď som videla toto plemeno prvý raz, moje vyjadrenie bolo jednoznačné... " V dome budem buď ja alebo tento pes, ale obaja určite nie".  Môj názor som zmenila okamžite po zhliadnutí malých šteniatok, ktoré vyzerali ako malé medvedíky. Majiteľka ich mala šesť a ja som sa okamžite rozhodla,...pre všetky. No nakoniec sme vzali jedno.

O dva roky neskôr pribudol ešte jeden a môžem povedať, že za žiadnych okolností by som toto plemeno nezamenila za žiadnu čivavu či yorkšíra. Pokiaľ si totiž nekupujete psa na výstavy či iné činnosti, ale iba na stráženie, toto plemeno má tak čistú krv, že sa vychováva samo a nemá skratové jednanie. Moji psi milujú deti a vedia si ustrážiť pozemok, moje mačky im chodia vyjedať misy so žrádlom a moje psy ich akceptujú ako členov rodiny. Nikdy nikoho nenapadli ani nepohrýzli a to ich mám už desiatku rokov.

Mňa,ale zaujíma v súvislosti s novým zákonom niečo celkom iné a to je, kedy začnú dávať náhubky ľuďom, ktorí sú oveľa zákernejší ako psie plemená? Kedy začnú vodiť na vodítku ľudí, ktorí ubližujú nielen zvieratám, ale aj iným ľuďom? Kto naučí za pol dňa ľudí, ako sa majú k sebe správať? Kto dá ľuďom pol dňové školenie s tým, že ho okamžite pochopia a zmenia sa z ľahostajných, agresívnych, sebeckých, neprajných, závistlivých a psychicky chorých na ústretových, pokojných, bezproblémových???

Áno, máte pravdu, psie plemená sa dostávajú do rúk ľudí, ktorí majú potrebu vychovávať z nich psov zabijakov. Bohužiaľ sa odráža vo výchove iba to akí sú ľudia. Človek môže dať komukoľvek a to či inému človeku alebo zvieraťu iba to, čo je v ňom samom. Ak je vo mne agreivita, vychovám agresívneho psa, ak je vo mne ľudskosť a dobro, môj pes je presne tej istej povahy.

Vážená vláda, začnite už konečne riešiť príčiny toho čo sa tu deje a nie iba následky. Ono totiž nestačí, že odstránite uschnutú korunu stromu, keď v zemi necháte zhnité korene. Nie psy potrebujú náhubky a vodítka, my ľudia potrebujeme uvedomenie si, že nie sme bohmi na tejto planéte. Na tejto zemi je viac vrážd, krádeží, násilia medzi ľuďmi ako dohryzených ľudí od psov, či inej divej zveri.

Zase idete postaviť zákon na následku a príčina vás nezaujíma, pretože odstránenie príčiny je časovo náročné a z pohľadu vlády ako takej, nevyriešiteľné. Môžem vám garantovať, že váš zákon bude opäť k ničomu, nič sa nezmení, iba nahneváte ďalších ľudí, iba zase niekomu naženiete peniaze do vrecka a majitelia agresívnych psov budú vychovávať psov ešte agresívnejšie ako doteraz. Prečo? pretože ste ich zase zahnali do kúta.

 

Škoda, že psy ktoré zachraňujú ľudské životy, ktoré hľadajú drogy, nemôžu ísť samé štrajkovať.....verím, že by ste nevyliezli z úradu vlády, keby si všetci posadali pred bránu.

Týmto netvrdím, že by sa s problematikou nemalo niečo robiť, hovorím iba, že to, čo pripravujete, nie je riešenie, je to iba zametenie problému pod koberec.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?