Pán prezident vy sa nemusíte ospravedlniť?

Autor: Renata Ifková | 15.11.2012 o 7:11 | (upravené 15.11.2012 o 7:45) Karma článku: 16,08 | Prečítané:  979x

No výborneee, skvelé pán prezident, pokračujte takto ďalej.  Nie som veštkyňa, ale vyveštím vám ako bude vyzerať prístup ľudí nielen k vám, ale človeka k človeku týmto spôsobom. Jedného dňa sa vaše prezidentovanie skončí a potom keď nebudete vedieť niekomu odpovedať na otázku, tak ako to neviete ani teraz, potom vám príde do cesty človek a verte mi, že to nebude slovo " analfabet", ktoré použije voči vašej osobe.

Vy národu vlastne ukazujete, že každý môže nadávať každému a v podstate je úplne jedno akú nadávku použije. No čo, veď sme národ analfabetov o čom nás mnohých presviedčali už v škole, takže si budeme nadávať do blbcov, debilov, kreténov...tých nadávok poznám oveľa viac a verte, že sú šťavnatejšie.

Takže suma sumárum, ľudia pokojne si nadávajte, pokojne dovoľte iným, aby vám nadávali a nemali potrebu sa ospravedlniť. Veď hlava štátu, ktorá má ísť príkladom vám presne ukazuje návod ako na to.

Moje učenie hovorí, že ak vás niekto slovne napadne, nevypovedá to nič o vás, ale o ňom samom. Čo znamená, že pán prezident nazval v podstate analfabetom sám seba. Viete čo pán prezident? Nemusíte sa ospravedlňovať nám, ani reportérke, ale začnite u seba. Mal by ste sa ospravedlniť sám sebe, až toto zvládnete, zvládnete sa ospravedlniť aj iným.

Na margo reportáže sa napísalo mnoho článkov, dosť som si ich prečítala a mám za to, že ste pobúrili ľudí. Preto chápem, že vaše ego, nadradenosť a ješitnosť vám nedovolí, aby ste urobili akýkoľvek krok. Ťažko sa priznáva  pod tlakom, že nie ste dokonalý, že neovládate základné prvky slušného správania a ešte ťažšie sa priznáva, že celá vaša funkcia v tomto štáte je jedna veľká fraška.

Viete, mne ako dospelému a vzdelanému človeku, človeku, ktorý neberie osobne nadávky a nálady iných osobne, pretože sa vzdeláva v spoznávaní vlastnej osobnosti, mňa neurazilo vaše vyjadrenie. No týmto štýlom začínajú ísť učitelia na naše deti už v škôlkach, školách, zamestnávatelia v tom pokračujú v zamestnaniach voči svojim zamestnancom a nakoniec si takto nadávajú ľudia medzi sebou. Ani sa nečudujem tomu, že na tomto svete nič nefunguje, keď sú v úradoch ľudia s nízkym sebavedomím, ktorí majú potrebu odbavovať svoje komplexy na iných ľuďoch.

Bohužiaľ nie je koho súdiť, pretože každý sa chová iba tak, ako bol naučený, no myslím, že je na každom jednotlivcovi, aby dokázal zmeniť svoje nízke sebavedomie, na plnohodnotné, citlivé a ľudské chovanie.

Slovo je silná zbraň, no ľudia sa ho naučili nie používať, ale zneužívať. Naučili sa nie rozprávať, ale nadávať,kritizovať iných a seba ľutovať. Možnoo by sa deti v školách mali už konečne začať rozvíjať iným spôsobom a nie dvesto či tristo rokov starými metódami. Možno by sa mali učiť od malička asertivite, možno vy sám by ste mal absolvovať nejaký kurz rozvoja osobnosti, pretože mám pocit, že ste zostal s vaším rozvojom stáť niekde v detstve a neviete sa pohnúť z miesta.

Ak už raz pracujete v politike a zastupujete tento štát vo svete, ak už musíte niekde vystupovať, prosím vás pán prezident, naučte sa komunikovať, nakoľko tým ukazujete, aký národ zastupujete a myslím, že je tu mnoho inteligentných ľudí, ktorí ak idú niekam do sveta, majú strach povedať odkiaľ sú.

Nemám potrebu, aby ste sa mne ako občanovi tohto štátu ospravedlňoval za svoju neschopnú a drzú komunikáciu, no nezabudnite sa ospravedlniť sebe, že ste sa nazval analfabetom. Viete prečo? Pretože aj vy ste Slovák, aj vy ste súčasť tejto krajiny, aj vy tu žijete a poznáte to......Podľa seba súdim teba.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?